ALDATILAN KİŞİ NE YAPMALI?

23 Mayıs 2022by Derin Aile0

Aldatmanın ilk evresi sadakatsizlik aslında. Toplumun büyük bir kısmında aldatma ve sadakatsizlik aynı şeyler zannedilir.

Oysa ki aldatma ve sadakatsizlik birbirinden farklıdır. Eşinin haberi olmadan üçüncü bir kişiyle duygusal veya cinsel paylaşımlarda bulunan kişinin yaptığı eylem sadakatsizliktir.

Bu durumdan eşi haberdar olursa bu aldatmadır. Aldatıldığını öğrenen eş,çok ciddi bir travma yaşamaktadır. Çok sevdiği ve güvendiği eşi ona ihanet etmiştir.

Bunun üstesinden nasıl geleceğini bilemez genelde. Aldatıldığını öğrendiği an çok büyük bir acı ve sarsıntı yaşamıştır ama ona olan sevgisi o anda hemen bitmemiştir.

Şimdi ne yapacaktır? Bu bir ilişki ise vazgeçmek daha kolay olabilmektedir ancak evliyse ve çocukları varsa karar vermek bir anda silip atmak o kadar kolay olmayacaktır.

Burada ilişkinin artıları ve eksileri değerlendirilmelidir aslında.Zaten bir çok anlamda sorunlu bir evlilik ise bu aldatma kurtulmak için bir bahane olabilir.Karar verme sürecinde,yakın akrabalar ve arkadaşlarla konuşulmamalı,muhakkak bir ilişki ve evlilik terapistinden destek alınmalıdır.

Kararınızın sağlıklı olabilmesi için bu çok önemlidir. Çünkü tüm yakınlarınızın kendi değer yargılarına göre olayları değerlendirecektir. Kimi salak mısın sakın affetme derken, kimi yuvanı yıkma kaptırma başka kadına gibi nasihatlerde bulunacaktır.

Kaldı ki affetmek istediğinizde partnerinizi bu anlattıklarınız hepsi size bir yük olacaktır. Aldatma ilişkideki en önemli virajlardan biridir. Belki bu virajı dönüp eskisinden daha da sağlam bağlarla bağlanacaksınız belki de virajı dönemeyeceksiniz.

Derin Aile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *