SAĞLIKLI BİR İLİŞKİNİN 10 SIRRI

23 Mayıs 2022by Derin Aile0

Hepimiz hayatımızın aşkını bulduğumuzda, onunla ömür boyu devam eden bir ilişki yaşamak isteriz. Peki ömür boyu devam edecek sağlıklı bir ilişkininin sırları nelerdir?

Hepimiz hayatımızın aşkını bulduğumuzda, onunla ömür boyu devam eden bir ilişki yaşamak isteriz. Peki ömür boyu devam edecek sağlıklı bir ilişkininin sırları nelerdir? Hepimiz hayatımızın aşkını bulduğumuzda, onunla ömür boyu devam eden bir ilişki yaşamak isteriz. Peki ömür boyu devam edecek sağlıklı bir ilişkininin sırları nelerdir?

1-Peri masallarında okuduğunuz aşklara, dizi veya filmlerde seyrettiğiniz aşklara inanmayın. Bunların doğru olmadığını bildiğiniz halde içten içe böyle bir beklentiye girip benim partnerim neden böyle değil diye dertlendiğinizi biliyorum.

2-Partnerinizi hiç kimseyle kıyaslamayın. Kıyaslanmak kimsenin hoşuna gitmez. Hem sizin karşınızda bir başkası yok. Seçiminizi yapmışsınız sevmediğinin bir özelliğini başkasıyla kıyaslayarak söylemenize gerek yok.

3-Ortak ilgilenebileceğiniz alanlar oluşturun.

4-Partnerinizin düşüncelerinizi okumasını beklemeyin. Bir çok kişi ben hiçbir şey söylemeyeyim ama o benim ne istediğimi anlasın istiyor. Böyle bir şey yok. Beklentilerinizi açıklıkla dile getirin.

5-Birlikte kaliteli vakit geçirmeye özen gösterin. Kaliteli vakit, başka hiçbir şeyle ilgilenmeyip birbirinizle geçirdiğiniz vakittir. Mesela beraber yemeğe gitmek gibi. Ancak bu yemekte durmadan telefonlarınıza bakıyorsanız üzgünüm bu kaliteli vakit geçirmek değildir.

6-Bireysel alanlarınıza saygı duyun. Hem kendinizin hem de partnerizin bireysel dairesini korumaya özen gösterin.

7-Sürekli partnerinizi sorgulamayın. Nerdesin, ne yapıyorsun, neden gelmedin gibi sorgulayıcı şekilde kurulan cümleler karşı tarafa güvenmediğinizi gösterir ve zamanla onu bu sorularınızla boğmaya başlarsınız.

8-Geçmişi ısıtıp ısıtıp önüne sunmayın. Geçmiş adı üstünde geçmiş. O yüzden geçip giden şeyleri tekrar tekrar gündeme getirmeyin

9-Kendinize ve ilişkinize güvenin. Özgüven bir ilişkide en önemli şeydir. Önce kendinize sonra partnerinize ve ilişkinize güvenin.

10-İşlerinizi işyerinde bırakın. İşle ilgili yaşadığınız sıkıntı partnerinizi ilgilendirmez. Paylaşmak isteyebilirsiniz ancak o stresi ona yaşatmaya hakkınız yok.

Derin Aile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *